۱۳۹۶/۰۵/۱۱

تشکیل دومین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های خصوصی استان

دومین جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های خصوصی استان در روز دوشنبه مورخ ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ در محل سالن جلسات معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری به ریاست جناب آقای مهندس دلپسند، معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری تشکیل گردید.

در این جلسه جناب آقای عابدی مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری، بر ضرورت ساماندهی فضای مالی استان تاکید کردند و هدف از شکل گیری این کمیسیون را هماهنگی در سیاست های کلی مالی استان عنوان کردند. همچنین سرپرستان و رؤسای بانک های خصوصی و مدیران دستگاه های اجرایی بر ضرورت شکل گیری کمیسیون هماهنگی بانک های خصوصی تاکید و به اولویت های این کمیسیون در بخش های مختلف اشاره کردند. در این جلسه جناب آقای مهندس دلپسند ضمن تبریک دهه کرامت موارد زیر را بیان فرمودند:
- فلسفه تشکیل بانک های خصوصی درکشور ایجاد فضای سالم رقابتی جهت واگذاری امور به بخش خصوصی است.
- تاکید بر مشارکت بانک های خصوصی در توسعه اقتصادی استان.
- هدف از تشکیل این کمیسیون ایجاد هماهنگی مابین بانک های خصوصی و سیاست های دولت در استان بوده.
- اعضاء این کمیسیون می توانند با برگزاری جلسات مختلف مسائل و مشکلات استان در حوزه اقتصاد را تجزیه و تحلیل و نظرات کارشناسی خود را به سمع و نظر مسئولین مربوطه برسانند.
- امروز حجم زیادی از منابع مالی مردم در بانک های خصوصی سپرده گذاری شده است که می توان با ایجاد هم افزایی و مدیریت واحد از آن به عنوان سرمایه های پولی و مالی جهت توسعه و رشد اقتصادی استان بهره مند شد.
- بانک های خصوصی می توانند اتاق فکر فعالیت های اقتصادی استان در بخش خصوصی باشند و با حضور در جلسات مختلف و با ارائه پیشنهادات خود در راستای تحقق سیاست های کلان کشور مثمر ثمر باشند.
- عرصه فعالیت در استان خراسان شمالی وسیع بوده و بنابراین بهره مندی از تمامی منابع مالی استان اعم از دولتی و خصوصی الزامی است تا ماحصل آن در آینده ای نزدیک موجب بهبود فضای کسب و کار، رونق تولید، توسعه صادارت و حل معضل بیکاری باشد.
- همکاری بانک های خصوصی با استان دوطرفه خواهد بود، لذا ایجاد هر مسئله ای در بخش خصوصی به موضوع جامعه و دولت تبدیل خواهد شد و بنابراین نگاه ما جلوگیری از هر نوع آسیبی در این حوزه است.
در پایان این جلسه بانک انصار با رای حداکثری بانکهای خصوصی حاضر در جلسه برای یکسال به عنوان دبیر این کمیسیون انتخاب شد.
 


منبع : دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۵۷
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده