۱۳۹۶/۰۴/۱۵

تخصیص ۳ میلیارد تومان تسهیلات خرید و پرورش اسب اصیل ترکمن در استان

دومین جلسه کارگروه اسب اصیل ترکمن در سال جاری در روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۶/۴/۱۳ به ریاست جناب آقای مهندس دلپسند معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع برگزار گردید. در این جلسه جناب آقای دلپسند عنوان نمودند ۳ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق کارآفرینی امید برای خرید و پرورش اسب اصیل ترکمن در استان تخصیص یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در نشست کارگروه اسب اصیل ترکمن استان و با حضور علیرضا سعیدی، معاون تجهیز و تخصیص منابع مالی صندوق کارآفرینی امید اظهار داشت: موضوع پرورش اسب اصیل ترکمن با توجه به دلیل سابقه تولید، آشنایی و علاقمندی مردم استان به این صنعت از جایگاه ویژه ای برخوردار است و استان خراسان شمالی به عنوان یکی از اصلی ترین ذخیره گاه های ژنتیکی اسب اصیل ترکمن در کشور شناخته شده است.
در ادامه جناب آقای عابدی سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی افزود: پرداخت تسهیلات خرید اسب با محوریت توجه به تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب استان است و موجب رونق و توسعه این صنعت در استان خواهد شد و بنابراین تلاش داریم تا با افزایش حمایت مالی از اسبداران، انگیزه این تولید کنندگان برای رونق اقتصادی این صنعت ارتقا یابد.
ایشان ضمن خبر ارائه تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید از ابتدای مرداد ماه به منظور حمایت از تولید و پرورش اسب اصیل ترکمن در استان، خواستار افزایش سقف تسهیلات خرید اسب و حمایت بیشتر از تولیدکنندگان شدند.
 


منبع : دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده