۱۳۹۶/۰۸/۰۱
معاون توسعه منابع استاندار:

آموزش رکن اساسی ارتقای سلامت اداری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: آموزش به عنوان یک رکن اساسی در ارتقای سلامت ادارای محسوب می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمود دلپسند صبح یکشنبه در نشست کمیته مدیریت عملکرد، سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم اظهار داشت: تمامی کارکنان در ادارات و سازمان های مختلف باید اطلاعات جامعی از شرح وظایف کاری خود داشته باشند و هم چنین درباره حقوق شهروندی نیز از آگاهی کامل برخوردارد باشند.
وی افزود: قوانین و مقرارت و جامعه هدف ما متناسب با شرایط جامعه دستخوش تغییرات می شود و بنابراین اطلاعات کارکنان نیز باید به روز باشد.
وی با تاکید بر ای نکه آموزش موجب مصون سازی افکار عمومی خواهد شد، ادامه داد: تخلف همیشه به لحاظ مالی مطرح نیست بلکه پاسخگونبودن و تاخیر در پاسخگویی به درخواست ارباب رجوع نیز تخلف محسوب می شود و ما باید نسبت به وظایف و تکالیف خود مطلع باشیم تا همراه با ارتقای دقت و سرعت در انجام وظایف شاهد افزایش بهره وری فعالیت ها و رضایتمندی مردم نیز باشیم.
دلپسند آموزش را در دو محور اصلی آشنایی با قوانین و مقرارت مالی و اداری و هم چنین آشنایی با حقوق ارباب رجوع و نحوه پاسخگویی به آنان توصیف کرد و تاکید داشت: پاسخگویی همواره و لزوما به معنای پاسخ مثبت نیست بلکه باید همراه با احساس مسئولیت، پاسخی منطقی و در چارچوب قوانین و مقرارت حاکم بر جامعه داشته باشیم.
وی تاکید کرد: باید تخلفات اداری را به خوبی شناخته و در صورت مشاهده تخلف سریع گزارش دهیم تا برخوردهای لازم از سوی مراجع مرتبط با هدف بازدارندگی و پیشگیری از بروز این نوع تخلفات در سال های آتی انجام گیرد.
وی بر اجرایی شدن قانون ارتقای سلامت نظام اداری تاکید ویژه ای داشت و گفت: در گام نخست باید وظایف حوزه کاری خود به ویژه تکالیفی را که ارتباط مستقیمی با ارباب رجوع دارند، شناخته و تمامی فرآیندهای اداری مربوط را ترسیم کنیم و در بستر فرآیندهای الکترونیکی همراه با نظارت دقیق پاسخگوی درخواست ها باشیم.
دلپسند ترسیم فرآیندهای کاری را موجب شناسایی گلوگاه های فساد دانست و تصریح کرد: مدیران باید بر نحوه انجام امور نظارت داشته باشند تا فرآیند کارها به درستی و منطبق با اهداف مشخص شده اجرایی شود و در سطوح بالاتر نیز بازرسان اداری در بازه های زمانی مختلف نظارت های لازم را با هدف پیشگیری از بروز تخلف داشته باشند.
وی افزود: مشاغل حساس نیازمند توجه ویژه هستند چرا که علاوه بر آسیب های بیرونی در برخی موارد در معرض آسیب های داخلی نیز هستند و بنابراین در این حوزه بحث مصونیت بایستی با ارتقای آموزش و تقویت مبانی اعتقادی و قوانین و مقرارت بیشتر شود.
دلسپند بر بحث تکریم ارباب رجوع نیز تاکید و اظهار داشت: تامین نیازهای اولیه آسایش افراد تنها لازمه تکریم ارباب رجوع نیست بلکه ما باید کاری کنیم همراه با الکترونیکی کردن امور زمان پاسخگویی به درخواست ها نیز کوتاه شود.
گفتنی است در این جلسه موضوع برگزاری همایش بازرسی و سلامت اداری با حضور مدیران و کارشناسان بازرسی دستگاه های اجرایی همراه با کارگاه های آموزشی مطرح و تصویب و مقرر شدهم اندیشی ها و اقدامات لازم انجام گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۲۱۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده